“Black Shark”, telefoni i dedikuar për lojërat (FOTO)

SHPËRNDAJE

Kompania kineze “Xiaomi” ka sjellë telefonin e parë që i dedikohet video-lojërave.

3-26

“Black Shark” është telefoni që ka dalë në tregun kinez që në prill, por së fundmi është vënë re faqja global.blackshark.com, që do të thotë se pritet të hidhet dhe në tregun botëror.

Gjëja më e veçantë që ofron ky telefon është ftohja e qarkut fizik me xhel të lëngshëm, që të mos nxehet gjatë punës. Kompania “Xiaomi” ka njoftuar se “Black Shark” do të ketë ekran 6 inch, 2.5D, me rezolucion 2160×1080.

 

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/black-shark-telefoni-i-dedikuar-per-lojerat/

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.