Aulona Musta mbron Iva Tiçon: Bleona të dënohet! Shoubizi, plot me prostituta

Sep 25, 2015 | 20:24
SHPËRNDAJE

Gazetarja Aulona Musta, duket se është e para që i ka dalë në mbrojtje koleges Iva Tiço, pas sulmit që i bëri këngëtarja Bleona Qerreti ditën e djeshme.

AulonaKjo e fundit iu hakërrye Tiços përmes një statusi në FB ku nuk kurseu as fjalorin dhe as jetën e saj private. Bleona e cilësoi Tiçon si “k*rvë që ka shkuar me meshkuj të martuar, vetëm për të ruajtur vendin e punës”.

Ky sulm erdhi pas fërkimeve në “Opinion” mes të dyjave, si edhe pas një reagimi ironizues të Tiços në “neësbomb” për format e këngëtares.

Sipas gazetares Aulona Musta, shoubizi shqiptar është i mbushur “plot me prostituta”, por mediat janë të kujdesshme në prekjen e privatësisë së tyre.

Ajo bën thirrje që Bleona, jo vetëm të bojkotohet, por edhe të dënohet për fyerjet ndaj Tiços. Më poshtë gjeni postimin e plotë.

Reagimi i Aulona Mustës

Nuk mund te rri dot pa shprehur indinjaten time te madhe ne lidhje me debatin e shemtuar, edhe pse nuk mund ta quaj dot debat, prandaj me mire te them per gjuhen e shemtuar, vulgare te perdorur ndaj gazetares Iva Tico. Si gazetare, jam thellesisht e fyer nga kjo histori dhe me vjen keq kur shoh kolege te mite qe jo vetem nuk reagojne ndaj kesaj situate, por edhe ferkojne duart me kenaqesi.

Me vjen po aq keq kur shikoj komente nga publiku femeror qe thone: “mire ja beri Bleona Ives”. Cilado femer qe i drejtohet nje femre tjeter me fjalen “Kurve”, duhet te kete zero tolerance dhe mirekuptim. Cilido person qe nje mendimi personal per nje veshje, kenge, klip, bukuri, bythe, etj, etj i drejtohet me sulme personale dhe i fillon i numeron dashnoret, jo vetem qe nuk duhet te perkrahet, po duhet te BOJKOTOHET dhe DENOHET! Eshte e pamundur qe dikujt qe thote se nuk i pelqen fustani yt, apo qe mendon se nuk ke bythe, ti kunderpergjigjesh duke e quajtur “kurve”, apo duke i bere listen e te dashurve.

Tico-Bleona (1)Kjo eshte e patolerueshme dhe une nuk e pranoj dot! Si eshte e mundur qe ky publik qe nuk le gje pa thene per Bleonen, qe cfare nuk tha per veshjen e saj dhe madje e quajten dhe turp te kombit, tani na dalkan ne mbrojtje te shkrimit te saj banal, ndaj Ives?

Gazetaret ne Shqiperi mund te kene 1001 te meta, ama kur behet fjala per jete private, te gjithe i ruajne personazhet publik dhe nuk tregojne gjithe ato qe dine per prostitucionin qe ekziston mes vajzave te shoëbizit. Sepse ne shoëbiz ka me shume prostituta sesa kengetare/prezantuese/artiste! Ama askush nuk flet! Prandaj une nuk do ta pranoj dot KURRE nje reagim dhe nje gjuhe si ajo qe Bleona ka perdorur ndaj gazetares Iva Tico! Une nuk do ta pranoj dot KURRE qe fjale ‘KURVE” te perdoret si argument per te sulmuar nje femer, aq me shume kur kjo fjale perdoret nga nje tjeter femer!

Ah dhe nje gje, per ata qe thone se me c’te drejte jep mendimin e saj Iva per Bleonen. Iva prandaj eshte GAZETARE! Nuk eshte mjeki, juriste, centraliste…Megjithese keshtu sic kane ardhur kohet, sot mund te jap mendimin e tij cdo person me kater klase shkolle, ama nje gazetare jo, ajo me mire te rri e heshtur, sepse ne te kundert do te kryqezohet.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

4 KOMENTET

Comments are closed.