Argjentina, ja lista për në “Brazil 2014”

| 12:46
SHPËRNDAJE
 

Alejandro Sabella publikoi listën finale me 23 emrat që do të udhëtojnë drejt Brazilit. Bien në sy mungesat e mbrojtësit Otamendi dhe dy mesfushorëve Banega e Jose Sosa. Por vëmendjen më të madhe e tërheq sulmi i Kombëtares amerikano-latine ku bëjnë pjesë lojtarë të kalibrit botëror si Lionel Mesi, Gonzalo Higuain, Ezekuiel Laveci, Rodrigo Palasio apo Serxhio Aguero. Argjentina do të debutojë më 17 qershor me ndeshjen kundër Bosnjë-Hercegovinës në Rio de Zhaneiro.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.