18-vjeçari: E dashura më tradhtoi dy herë, por nuk e heq dot nga mendja…

Apr 3, 2021 | 22:23
SHPËRNDAJE

Thuhet se dashuria e parë është e vështirë të harrohet, dhe si duket kjo po i ndodh edhe këtij 18-vjeçari që është rrëfyer për rubrikën “Dear deidre” të “The Sun”.

tradhti

Ish e dashura ime më ka thyer zemrën dy herë, por nuk mund të ndaloj së menduari për të.

Jam një djalë 18 vjeç dhe verën e kaluar e dashura ime e parë serioze, e cila është 19 vjeç, tha se donte që ne të bënimnjë pushim.

Por unë zbulova në Instagram se ajo i kishte sytë tek dikush tjetër, me të cilin u lidh.

Pastaj ato u ndanë dhe ajo më tha se donte që të rikthehej me mua në një lidhje dhe ta nisnim gjithçka edhe një herë nga e para.

Gjërat shkuan mirë për disa muaj, por pastaj mësova se ajo më tradhtoi përsëri. Kështu që, ish e dashura u rikthye sërish me djalin tjetër.

E di që ajo është sjellë keq me mua, por nuk mund të ndaloj së menduari për të, Tundohem shpesh edhe t’i dërgoj mesazhe. Miqtë dhe të afërmit e mi janë lodhur së dëgjuari për të dhe më kërkojnë që unë të vazhdoj përpara.

“Dear Deidre” i përgjigjet kështu 18-vjeçarit:

Të hedhësh pas krahëve dashurinë tënde të parë është gjithmonë e vështirë dhe ndoshta nuk e imagjinoni dot se mund të doni dikë tjetër, por meritoni shumë më mirë se kaq.

Prandaj duhet ta merrni në konsideratë idenë e të lëvizurit para pa të. Nëse ish e dashura juaj do të kishte dëshirë të qëndronte me ju, atëherë nuk do të kishte ikur asnjëherë”.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.