Zgjedhjet në Itali, Petrit Vasili: Giorgia Meloni, simbol i vlerave që bëjnë përmbysjet e mëdha

Sep 26, 2022 | 10:56
SHPËRNDAJE

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili thotë se me fitoren e koalicionit të qendrës së djathtë, në Itali kanë triumfuar principet, këmbengulja dhe serioziteti në politikë.

giorgia fitore

“Fitorja e principeve, kembenguljes dhe seriozitetit ne politike!

Giorgia Meloni, simbol i ketyre vlerave, qe bejne permbysjet e medha dhe qe shpetojne vendet nga katastrofa!”, shkruan Vasili në rrjetet sociale.

Të dielën, në Itali triumfoi kampi i djathtë në zgjedhjet parlamentare, i cili e arriti shumicën për krijimin e qeverisë.

Giorgia Meloni, nga partia radikale, Fratelli d’Italia mund të zgjidhet kryeministrja e parë femër e Italisë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura