Zbulohet arsyeja e arrestimit të Çukos, tentoi të transferonte vrasësin me pagesë (Emri)

| 18:48
SHPËRNDAJE
 

Është arrestuar ditën e sotme ish-drejtoi i përgjithshëm i Burgjeve, Arben Çuko.

“Panorama” mëson se ai është arrestuar pasi ka tentuar që të transferojë nga burgu të dënuarin Olsi Karagjozi, i dënuar me 22 vite burg, në këmbim të parave.

Karagjozi është arrestuar në vitin 2013 dhe është dënuar me 22 vite heqje lirie, pasi u ka bërë 5 atentate biznesmenëve të ndryshëm, ndërsa dyshohet është se merrte para në këmbim të vrasjeve që i ngarkoheshin.

arben cuko

Njoftimi i policise per arrestimin:

Policia e Shtetit ka ekzekutuar urdhër arrestin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve Arben Çuko

Arben Çuko dyshohet se është i përfshirë në korrupsion pasiv, gjatë kohës që ushtronte detyrën e Drejtorit të Burgjeve

Urdhër arresti u ekzekutua sot pasdite dhe aktualisht Çuko është i ndaluar në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.