“Vuçiç i lidhur me grupet e krimit”/ Situata e tensionuar në Veri, deputetja britanike bën deklaratën e fortë: Beogradi po paguan dhe armatos bandat serbe

May 30, 2023 | 11:10
SHPËRNDAJE

Kryetarja e Komisionit për Politikë të Jashtme në Parlamentin e Britanisë së Madhe, Alicia Kearns ka reaguar në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, ku përmes një postimi në ‘Twitter shkruan se Serbia po i paguan grupet kriminale serbe për të agravuar situatën.

kkk (1)

Kearns teksa citonte shkrimin e New York që e lidh presidentin e Serbisë me krimin dhe korrupsionin, ka ngritur se situata e agravuar në veri ka ardhur si pasojë e kësa shtyse që po vjen nga Beogradi,duke armatosur bandat serbe.

“Inkurajoni këdo që ndjek ngjarjet në Kosovë të lexojë këtë artikull të NYT për Vuçiç, dhe lidhjet e tij me grupet e krimit të organizuar dhe përdorimin e bandave për t’i realizuar dhe siguruar interesat e tij. Në veri të Kosovës, bandat serbe po paguhen dhe armatosen me armë nga Beogradi”, ka shkruar ajo.

Capture

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura