VIDEO/ Rashica shënon me Vitesen, goli i shqiptarit ndihmon ekipin të afrohet me kreun e renditjes

SHPËRNDAJE

Në sfidën e vlefshme për javën e 9-të Eredivizie holandeze mes Herenven dhe Viteshe, e cila është mbyllur pjesa e parë me shifrat 0-3, golin e avantazhit e ka shënuar pikërisht sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica në minutën e 17 të sfidës.

rashica

Goli erdhi nga krahu i majtë i sulmit ku mesfushori For krosoi në qendër të zonës dhe Rashica arriti jo me pak vështirësi të shënonte golin e avantazhit për skuadrën e tij Viteshe e cila aktualisht ndodhet në vendin e 3 me një ecuri mjaftë pozitive. Vlen të theksohet fakti që ky ishte goli i 3 në këtë sezon për Rashicën dhe gjithashtu ka arritur të dhurojë 2 asiste këtë sezon.

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak“Imuniteti i Tahirit”, deputeti i PD-së thirrje të fortë shqiptarëve: Kjo qeveri duhet rrëzuar
Artikulli tjetërTerror në Angli, një person i armatosur merr peng disa të tjerë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.