VIDEO/ “Po 17 gjoba janë shumë o, zbrit pak nga mjeti”, 31 vjeçari i fut mes dokumenteve paratë dhe ia jep policit, filmohet dhe e pëson keq

| 13:43
SHPËRNDAJE

mjeti

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar një drejtues mjeti për korrupsion aktiv dhe ka publikuar edhe pamjet kur shoferi i jep sic duket 15 mije leke te vjetra policit.

“Në funksion të kontrolleve policore parandaluese, nga rrugorët e kryeqytetit është arrestuar në kushtet e flagrancës, për veprën penale “Korrupsion aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”, drejtuesi i mjetit me iniciale A. S., 31 vjeç, i cili pas verifikimit se mjeti që ai drejtonte rezultonte debitor me 17 masa administrative të pashlyera, me qellim shmangien e sanksioneve ligjore të parashikuara për shkeljen, i ka ofruar agjentit verifikues një shumë të caktuar lekësh”.

makin

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.