VIDEO/ Plas skandali seksual në Itali, orgjitë gay financoheshin nga qeveria

| 14:33
SHPËRNDAJE

Skandal seksual në Itali. Emisioni investigativ “Le Iene” ka zbuluar fakte të tmerrshme se si financohej me fonde qeveritare nga pallati “Ghigi” rrjeti i prostitucionit gay.

1

Mediat italiane raportojnë se pas emisionit plasi furtuna. Francesco Spano, drejtuesi i një organizate italiane për luftën kundër diskriminimit, financuar nga fondet publike, dha dorëheqjen mbrëmë, pas transmetimit të emsionit.

Deklaratën e dorëheqjes e kanë bërë vetë burime qeveritare. Sipas emisionit, Francesco Spano, (kreu i Zyres Kombëtare Anti-Diskriminit Racor në varësi të qeverisë) akuzohet tashme si i dyshuar për financimin e një klubi takimesh gay me pagesë.

Ai është një jursit 39-vjeçar dhe avokat që në Itali njihet për kauzat e tij kundër diskriminimit racial dhe homoseksual.

Ai duhet të përballet tashmë me akuzat për financimin me para publike të një shoqate homoseksualësh, pjesë e një rrjeti prostitucioni mes meshkujve. Madje akuzohet se edhe ai vetë është pjesë e shoqatës.

Emisioni ka renditur financimet e marra, nga Kryqi i Kuq Italian apo UNICEF dhe ANDDOS, një shoqatë kundër diskriminimit seksual.

 

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.