VIDEO/ Një nga hetimet e fshehta të FBI-së që zbuloi korrupsionin në sistemin gjyqësor, pamjet e operacionit

| 19:05
SHPËRNDAJE

Operacioni “Greylord” ishte një nga hetimet e fshehta më të suksesshme të FBI-së, i cili ekspozoi korrupsionin publik në sistemin gjyqësor të Chicagos gjatë viteve 1980.

Kështu e kujton ambasada e SHBA teksa ka publikuar edhe pamjet e operacionit.

Terrence Hake, një agjent sekret i FBI-së ishte ai që u maskua si një prokuror i korruptuar për të ekspozuar krimet e gjyqtarëve, avokatëve dhe stafit të gjykatës.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.