VIDEO/ Dy korrierët e kokainës kapen në befasi nga policia. Iu zbuluan plot 6 kg kokainë. Si e kishin fshehur

| 22:00
SHPËRNDAJE

Dy burra me origjinë shqiptare janë arrestuar nga policia me rreth 6 kg kokainë.

212121

Lënda narkotike ishte fshehur në dy makina të ndryshme, me të cilën udhëtonin dy shqiptare.

Aksioni erdhi pasi policia gjatë një serie kontrollesh, pa dy makina që u larguan me shpejtësi nga një parkim në Corso England.

Të dyshimtë, policia i ndoqi duke i ndaluar dhe kontrolluar. Ata janë dy shtetas me origjinë shqiptare, me banim përkatësisht në Susa dhe në provincën e Milanos. Në makinën e burrit që jeton në Susa, u zbulua një pako që ata kishin shkëmbyer pak më parë, brenda së cilës kishte kokainë që peshonte mbi një kilogram.

Në makinën e korrierit milanez, karabinierët pikasën kroskotin, i cili nuk dukej mirë i fiksuar. Në fakt, brenda, midis radios së makinës dhe timonit, ishte një ndarje në të cilën ishin fshehur edhe pesë kg e gjysmë kokainë, të ndarë në pako një kilogramësh.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.