“Vetëvendosje” zbulon emrat e kandidatëve për deputetë/ A është në listë Albin Kurti? Ja raportimet e fundit nga Kosova

| 21:58
SHPËRNDAJE

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë ka bërë me dije sot emrat e 8 kandidatëve për deputetë në kryeqytetin e Kosovës, ku lista kryesohet nga Albin Kurti, njëherazi kandidat për kryeministër i vendit. 

Albin Kurti, leader of the Self-Determination movement (Vetevendosje), attends a campaign rally in Mitrovica, Kosovo, September 25, 2019. Picture taken September 25, 2019. REUTERS/Laura Hasani - RC19C993F4C0

Përveç Kurtit, mes të propozuarve janë emra të spikatur në VV si Liburn Aliu, Arben Vitia, Xhelal Sveçla, Glauk Konjufca, Fitore Pacolli, Albulena Haxhiu dhe Hatixhe Hoxha. Emrat janë bërë publik nga Atdhe Arifi, aktivist i VV-së përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Na priftë e mbara, me Albinin përpara!”, ka shkruar Arifi. Pritet që deri ditën e shtunë edhe partitë e tjera të hartojnë listat e kandidatëve për deputetë, që më pas do t’i kalojnë për certifikim Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Më herët në mediat e Kosovës kishte pasur raportime se Kurtit nuk do t’i lejohej kandidimi si deputet, për shkak të një dënimi me kusht.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.