Vendimi për njohjen e lejeve të drejtimit nga Italia botohet në Fletoren Zyrtare/ Gjithçka duhet të dini për konvertimin e patentave

Mar 29, 2021 | 20:55
SHPËRNDAJE

Qeveria shqiptare ka miratuar në Fletoren Zyrtare marrëveshjen me palën italiane për njohjen e lejeve të drejtimit të automjeteve.

patentat

Kështu, të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë marrë një leje drejtimi në Shqipëri do të kryejnë konvertimin pa patur nevojë për prova teorike dhe praktike.

Marrëveshja u nënshkrua nga ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ndërsa për palën italiane nga ambasadori i Italisë në vendin tonë, Fabrizio Bucci.

 

1 2 3 4 5

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

1 KOMENT

  1. Po ata qe kan me shum se kater vjet ne itali me rezidence apo vari qillon nuk jan shqipetar 🤮🤮🤮

Comments are closed.