Vendimi i BE-së për shtyrjen e negociatave, reagon Rama: Lufta vijon

SHPËRNDAJE

Pas vendimit të Bashkimit Evropian për mos hapjen e negociatave për Shqipërinë, ka ardhur dhe reagimi nga Edi Rama.

Në një Postim të shkurtër në Facebook, Rama shkruan se lufta vijon drejt rrugës për në Evropë.

edi-rama-780x439

Postimi i plotë

Pas 72orësh mes dallgëve të brendshme të BE Shqipëria i’a doli të marrë datën për hyrjen në portin e Europës së Bashkuar. Rezultatet e reformave tona bënë që dhe më skeptikët të njohin Meritën e Shqipërisë e të Maqedonisë. Një betejë tejet e vështirë u fitua lufta vijon.

Te lidhura

 

2 KOMENTET

Comments are closed.