Vendim i Këshillit të Ministrave/ Akordohen 5 milionë lekë për familjen e efektivit të vrarë Saimir Hoxha

Sep 29, 2021 | 20:49
SHPËRNDAJE

 

Këshilli i Ministrave ka vendosur sot dhënien e ndihmës financiare në shumën 5 milionë lekë për familjen e efektivit të vrarë në krye të detyrës Saimir Hoxha, i cili u qëllua për vdekje nga i riu Aldi Rama.

rama 2

Ky vendim ishte paralajmëruar më herët, dje dhe sot paradite, nga ministri i Brendshëm Bledi Çuçi. Në vendim thuhet se shuma e akorduar do të përballohet nga fondi rezervë i buxhetit të shtetit.

vendimi 1

© Panorama.al

Te lidhura