U përdhunua 12-vjeç, nëna e Eliza Dushkut e penduar rëndë që e la vetëm në hotel

SHPËRNDAJE

Ditën e djeshme Eliza Dushku tronditi me një deklaratë të fortë teksa për herë të parë përmes një postimi të gjatë në Facebook, tregoi se ishte abuzuar seksualisht kur ishte 12 vjeçe nga një koordinator i dublantëve në film, Joel Kraner.b737ce8b7fb1d871f5bdeae998636f20

Por pas dëshmisë së fortë, komentet kanë qenë shumë negative për nënë e saj, pasi Eliza tha se i kishte treguar se çfarë kishte ndodhur por nuk kishte marrë asnjë ndihmë prej saj.88bea3481b02ff422e5208acb91e018e

Përmes një komenti në statusin e Elizës, ka reaguar edhe nëna e saj Judith, e cila shkruan:

“E pranoj ndëshkimin tuaj, si mamaja e Elizës. Jo, nuk kisha frikë se ai do t’i prishte punë me karrierën, sepse për mua s’ka asnjë vlerë. Edhe unë kisha frikë nga Joel Kramer. Vetëm vite më vonë e kuptova plotësisht se çfarë kishte ndodhur. Në atë kohë, Eliza ishte shumë e frikësuar dhe nuk e tregonte të gjithë historinë. Mendoj se në një mënyrë, po përpiqej të më mbronte duke mos e ditur sepse ajo e dinte sa frikë i kisha burrat e pushtetshëm në sheshxhirim.”77c5cec0ac7824c7524109537e0686d9

Judith i kthen përgjigje komentit të një vajze, e cila i shkruan se në një rast të ngjashëm, mamaja e saj nuk e kishte lejuar diçka të tillë të ndodhte:

“Falenderoje mamanë tënde për atë çfarë ka bërë për ty. Do të doja të kisha qenë po aq e guximshme.”

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakHyseni bëhet çështje tek Flamurtari, Luftëtari nuk pranon huazimin. Neziraj përfundon tek të rinjtë
Artikulli tjetërSMS të turpshme dhe ngacmime fizike ndaj nxënëses minorene, burg mësuesit të matematikës

S'KA KOMENTE

Comments are closed.