U kthyen në Shqipëri nga vendet e prekura, 5 të dyshuar të tjerë testohen për koronavirusin, rezultuan negativë

| 16:24
SHPËRNDAJE

87845399_895104544278930_3324565430273572864_o

Pesë persona të tjerë të dyshuar për koronavirusin janë testuar në Shqipëri dhe kanë rezultuar negative.

Në një informacion të përditësuar të para disa minutave, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se Shqipëria është deri sot e paprekur nga koronavirusi i ri edhe pas përfundimit të testimit të 5 rasteve të reja.

26e17abe-201c-417c-ad76-f2b2f59624ba

NJOFTIMI

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale konfirmon se ka përfunduar testimi në laboratorin e virologjisë në Institutin e Shëndetit Publik edhe i pesë rasteve të tjera të dyshuara, me histori udhëtimi me vendet e prekura nga koronavirusi COVID-19, të cilat kanë rezultuar NEGATIVE.

Deri në këto momente janë testuar 23 raste për koronavirusin e ri.

Duke ju ftuar t’i referoheni burimeve zyrtare, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën me dije se do të informojë në vijimësi për situatën në vendin tonë.

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.