Tragjike/ Çifti i bashkëshortëve vdesin nga koronavirusi brenda disa orësh në të njëjtin spital por nuk i thonë dot lamtumirë njëri-tjetri

| 16:50
SHPËRNDAJE

Një çift italian kanë vdekur disa orë larg njëri-tjetrit, në të njëjtin spital, por pa mundur të thonë lamtumirë.

Lucetta Amelotti, një infermiere 64-vjeçare nga Garlasco (Pavia) ishte e para që u sëmur dy javë më parë. Ajo punonte në një laborator analizash dhe në disa shtëpi pushimi në zonë.

Infermierja ia kaloi virusin vdekjeprurës bashëshortit të saj, Carlo Morandotti, një fermer 66-vjeçar.

Vajza e tyre 28-vjeçare Clelia rezultoi gjithashtu pozitive dhe ndodhet në spital, ndërsa djali i saj 38-vjeçar jeton në Toscana, ku ndodhet në izolim.

“Ishte një tragjedi. Të dy ishin njerëz të mrekullueshëm. Carlo ishte më të vërteë një njeri shumë i mirë,”- tha kryetari i bashkisë Garlasco Pietro Farina.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.