Tragjedi në futboll, rrëzohet avioni i skuadrës. Raportohen viktima midis tyre dhe presidenti

| 16:31
SHPËRNDAJE

Një tragjedi ka ndodhur në futbollin brazilian, ku avioni që transportonte skudaren e Serisë D eshte rrëzuar.

PALMAS

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur sot, me një fluturim privat që transportonin klubin e Palmas të Serisë D të Brazilit, ku pësoi dëmtime gjatë ngritjes dhe u rrëzua.

Katër lojtarë, presidenti i klubit dhe piloti i avionit ndërruan jetë.

Një tragjedi që ka tronditur botën e futbollit jo vetëm në Brazil por edhe në mbarë globin.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.