Tensionet në Mesdheun Lindor/ Mike Pompeo viziton Greqinë, çfarë pritet të diskutohet

| 22:49
SHPËRNDAJE
 

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë Greqinë javën e ardhshme.Sipas Ekathimerinit, vizita e Pompeo pasqyron dëshirën e Uashingtonit për të parandaluar tensionet në Mesdheun lindor.

mike pompeoPompeo do të vizitojë gjithashtu bazën detare Souda.

Përveç marrëdhënieve Greqi-Turqi, Pompeo do të diskutojë bashkëpunimin ushtarak me zyrtarë grekë. Ndërsa pritet të ketë edhe një takim me Kryeministrin Kyriakos Mitsotakis.

Sekretari i Shtetit vizitoi Qipron javën e kaluar, ku ai bëri deklarata në favor të dialogut midis palëve të përfshira në tensionet mes Lindjes.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.