Preferon ekip ofensiv, ja si pritet të jetë Tirana e Orges Shehit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 27, 2021 | 23:42


Preferon ekip ofensiv, ja si pritet të jetë Tirana e Orges Shehit

Orges Shehi, në dy eksperiencat e para si trajner te Skënderbeu dhe Kukësi, ka treguar që preferon lojën sulmuese me skemën 4-3-3, por edhe atë 4-2- 3-1. Kësisoj, në bazë edhe të emrave që ka Tirana, Shehi do të ketë shumëllojshmëri zgjedhjesh në sulm.
SHEHI HALILI
Ky mund të jetë një variant se si Shehi të rreshtojë bardheblutë në vazhdim, por konkurrenca do të jetë e madhe kur në ekip janë edhe emra si Kale e Torasa në pjesën e avancuar, por edhe të Vangjelit në mbrojtje.

shehiiii

Prapaskena/ Tirana merr Shehin, ja si u bind presidenti Halili për durrsakun

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/