Gramozi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Gramozi

Themeluar: 1925
Stadiumi i Ersekës
Administrator: Bashkia e Ersekës
Trajner: Ilir Qirjako

Skuadra 2011-2012

Futbollisti

Mosha

Futbollisti

Mosha

M. Liçe

21

E. Ismolli

26

E. Nuredini

24

A. Kodra

21

V. Kita

18

E. Liço

19

M. Lumani

27

D. Mete

24

E. Mydini

18

E. Mydini

20

E. Peçi

30

R. Saliko

22

L. Saro

21

E. Çelikja

21

Y. Shupe

28

I. Hysolli

19

A. Çako

29

E. Musabelliu

21

S. Çale

19

Në sezonin 2007-2008, Gramozi luajti në Kategorinë e Dytë, Grupi B, dhe u rendit në vend të parë. Gjithashtu, u shpall kampion i Kategorisë së Dytë. Sezonin 2008-2009 luajti në Kategorinë e Parë . Në sezonin e ardhshëm (2009-2010) luajti në Kategorinë Superiore. Kjo arritje historike për klubin kolonjar u bë e mundur falë investimit financiar t ëish-presidentit Mustafa taci dhe triumfit në play-out, me Bylisin.