Solli në jetë vajzën me lindje çezariane ndërsa ishte në koma, nëna e infektuar me koronavirus bashkohet më në fund me foshjen pas 1 muaj

| 16:27
SHPËRNDAJE

Një infermiere braziliane që lindi foshnjen ndërsa ishte e intubuar duke luftuar me COVID-19, më në fund është ribashkuar me vajzën.

Rusia Goes ishte 35 javëshe kur u shtrua në maternitetin Santa Lúcia Maternity Hospital në Rio de Janeiro më 24 prill. Ajo kishte vështirësi në frymëmarrje dhe simptoma të tjera të koronavirusit.

Shumë shpejt gjendja e saj u përkeqësua. Ndërsa ajo ishte pavetëdije dhe e intibuar, mjekët i bënë lindje çezariane për të sjellë në jetë fëmijën.

Infermierja u ringjall pas lindjes dhe u transferua në një spital tjetër, ku u mbaj në respirator deri më 8 maj.

Ajo më në fund u takua me foshnjen e saj të porsalindur pas daljes nga spitali.

“Vetëm Zoti e di sesa shumë më mungonte,”- u shpreh Rusia.

Foshnja rezultoi negative për koromavirusin dhe u izolua nga Goes derisa nënan e saj arriti që të shërohej.

/Panoramaplus.al

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.