Shpalli 209 milionë euro humbje vetëm në sezonin e kaluar/ Ku i gjeti paratë Juvja për Dushan Vlahoviçin?

Jan 26, 2022 | 19:44
SHPËRNDAJE

Duke u nisur nga fakti se Juventusi shpalli 209 milionë euro humbje vetëm në sezonin e kaluar, shumë pyetën se nga dolën paratë për Dushan Vlahoviçin.

maxresdefault

Kujtojmë se “Zonja e Vjetër” shtoi kapitalin me 400 milionë euro dhe kishte ndarë 175 milionë për merkaton e tri viteve të ardhshme. Pikërisht nga kjo shumë do të merren paratë për sulmuesin, ndonëse një pjesë e mirë e tyre pritet të rikuperohen nga shitjet në janar ose verë nga shitjet e Artur, Bentankur apo edhe De Ligt.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura