Shifra e çmendur, zbulohet oferta për blerjen e Liverpulit, por drejtuesit e klubit…

SHPËRNDAJE

Një klub me emër dhe histori si Liverpuli, nuk kalon pa u vënë re edhe në një pjesë tjetër të globit, si Lindja e Mesme. Siç raportohet nga Anglia, sheiku arab Khaled Bin Zajed Al Nehaian, i cili është edhe kushëriri i presidentit të Mançester Sitit, Mansur Bin Zaid Al Nahian, ka ofruar plot 2 miliardë euro, për të marrë pronësinë e Liverpulit.

liverpul

Një shifër e tillë kaq e madhe, nuk është ofruar kurrë për blerjen e një klubi, gjithsesi, shoqëria amerikane që ka në zotërim klubin anglez, Fenuei Sports Grup, e ka refuzuar menjëherë këtë ofertë, dhe ka bërë të qartë se do të pranonte ortak vetëm me minorancë aksionesh.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak"Duan të harrojnë dhe të zhdukurit ende pa varr! Turp", Nishani reagon ashpër ndaj qeverisë
Artikulli tjetërBrenda kampit çnjerëzor të diktaturës në Tepelenë (Fotoreportazh)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.