Shfrytëzoi motrat për prostitucion, kush është shqiptari i arrestuar. Zbulohen detaje të reja pas hetimeve

| 19:55
SHPËRNDAJE
 

Një 39 vjeçar me origjinë shqiptare ka përfunduar në prangat e policisë në Napoli.

morto-6-660x330

Mediat italiane bëjnë me dije se kanë arrestuar shtetasin Bashkim Allciu, nën akuzën e krimeve të skllavërimit, zhvatjen dhe dëmtimin personal kundër dy motrave ukrainase.

Ato mbërritën në Itali me shpresën për të punuar, por përfunduan duke prostituuar në zonën Giugliano në Campania.

Në kurriz të burrit, i cili ishte arrestuar ndërsa do të merrte vajzat në fund të “ndërrimit” të turnit të punës 17 korrikun e kaluar, u mblodhën prova të mëtejshme në rrjedhën e hetimeve.

Sipas hetuesve, shqiptari me sjellje të dhunshme, ushtronte të drejtën e menaxhimit të financave të viktimave të tij, duke i detyruar të përkuleshin ndaj çdo kërkese. Majde, ndaj njërës kishte kërkuar 10 mijë euro si kusht për ta lënë të lirë pasi rezultoi shtatzënë.

Hetuesit kanë zbuluar se shfrytëzimi i dy motrave i ka sjellë atij përfitime rreth 32 mijë euro.

/Panorama/

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.