Shënohet viktima e parë shqiptare nga koronavirusi në New York, dalin detajet e para

| 11:51
SHPËRNDAJE

Shtimi i madh i rasteve me koronavirus ne Amerike, ka vene ne alarm edhe shume shqiptgare qe prej vitesh jetojne dhe punojne atje.nju jork

Shqetesuese eshte situata ne New York, pasi eshte ndër shtetet më të prekura nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por njëkohësisht edhe një vend ku jetojnë shumë shqiptarë.

Në një lidhje me Skype me News 24, gazetari Ani Elezi bëri me dije se në mesin e viktiamve është edhe një shtetas shqiptar.

Ai tha se viktima është një 61 vjeçar nga Dibra e madhe dhe se të infektuar janë edhe 10 shtetas të tjerë shqiptarë. BW

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU