Pyetet për situatën në Kosovë, Rama refuzon të përgjigjet: Ju vjen keq që të mos kem asnjë koment, sepse …

| 22:03
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama në një intervistë në emisionin “Real Story”, në News 24 ka refuzuar të bëjë koment për situatën aktuale në Kosovë, pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit.

rama

I pyetur nga gazetari Sokol Balla se cili ishte mendimi i tij për këtë situatë, Rama u përgjigj:“Ju vjen keq juve që të mos kem asnjë koment për këtë sepse kam çështje shumë më të rëndësishme. Si kjo që kemi këtu përshembull”.

Qeveria e Albin Kurtit u rrëzua mbrëmjen e djeshme. 117 deputetë ishin të pranishëm në sallën ku u mbajtën 12 orë diskutim, ndërsa votuan 82 vota pro, 32 kundër dhe një abstenim

Qeveria e Albin Kurtit u rrëzua pas një mocioni mosbesimi të ngritur nga partneri i tij qeveritar, LDK, një ditë pas shkarkimit të ministrit të Brendshëm nga radhët e LDK, Agim Veliut.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

2 KOMENTET

  1. Albin Kurti i bëri gjëmën vedit, e keni parë Sylvester Stallone te ROKY 5 ,e tillë është Amerika, nga goditjet s'tërhiqet ndaj Albini duhet të mos ishte tërhequr nga taksa 100% sepse heqja e taksës e bën të panevojshme rolin e kryeministrit në Kosov pasi e garanton Beogradi me fundrina kazanesh.

PËRGJIGJU