“Po më shkatërronte dita-ditës”, Kastro Zizo zbulon personin e veçantë që e bëri të heqë dorë nga alkooli: Më mori “peng” …

| 12:52
SHPËRNDAJE
 

Kastro Zizo pak kohë më parë u bë baba për herë të tretë. Dhe ardhja në jetë e Dantes ishte një pikë kthese në jetën e tij.

Lindja e djalit të dytë solli një ndryshim të madh për këngëtarin.

Gjatë një interviste, Kastro Zizo u shpreh se Dante solli një “revolucion” të brendshëm tek ai duke e bërë të reflektojë dhe të marrë vendime të rëndësishme, siç është lënia e alkoolit.

Ai u shpreh se alkooli po i shkatërronte jetën dhe marrëdhënien me njerëzit që donte.

 “Nuk rresht së thëni, kam pasur revolucion goxha të madh të brendshëm dhe në momentin që njeriu ka një vetëndërgjegjësim me veten e tij, sigurisht që edhe në raport me të tjerët i ka shumë herë më të mira.

Ky “revolucion” nuk erdhi kot por si pasojë e  një reflektimi që pata dhe disa vendimmarrjeve që pata, një ndër tyre edhe lënia e alkoolit që për shumë kohë më kishte turbulluar, më kishte marrë peng një pjesë shumë të mirë të vetes sime dhe më kishte shkatërruar dhe po më shkatërronte dita-ditës raportet me njerëzit që i doja.

Sigurisht kam përshtypjen që është mirë që njeriu ti rikthehet të së shkuarës për të reflektuar. Po lë pas pendesat që kam. Në fund fare, gjithë jeta jonë është një harddisk i vogël me kujtime dhe e mira është që të mbeten të mirat,”- tha Kastro Zizo i ftuar në “Wake Up”.

Këngëtari është baba i tre fëmijëve me tre partnere të ndryshme.

/Panoramaplus.al

  

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.