Pësoi vdekje klinike, si është gjendja e 61-vjeçarit nga Tirana te Infektivi?

| 13:40
SHPËRNDAJE

Një 61-vjeçar nga Tirana, i cili u rikthye dje në jetë falë punës së mjekëve të Infektivit vijon të luftojë me koronavirusin. Mjeket infektivi1-Covid=Koronavirus1

Detaje per gjendjen e tij shendetesore, e cila mbetet ende shume e rende ka dhene sot “News 24”.

Mjeket kane thene se ai vazhdon te jete i intubuar, ndërsa gjendja e tij paraqitet e rëndë. Përvec tij, nuk ka persona të tjerë të intubuar në Infektiv.

“Sipas mjekëve problem më i madh i atyre që kanë sëmundje të tjera, si diabeti që ul imunitetin është fakti se këta persona pësojnë komplikacione të menjëhershme, duken mirë por në pak minuta shëndeti përkeqësohet kërkojnë intubim”,- tha gazetari. BW

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.