Përleshje në Parlament, deputetët përplasen fizikisht. Shikoni pamjet

Jan 23, 2022 | 14:13
SHPËRNDAJE

Një përplasje fizike ka ndodhur mes deputetëve në Parlamentin e Hondurasit.

deputetet hondurasIncidenti ka ndodhur në ceremoninë e betimit të kryeparlamentarit të ri të përkohshëm të Kongresit në Honduras, Jorge Calix.

Mediat e huaja kanë publikuar momente nga sulmi që deputetët e partisë së tij i kanë bërë kryeparlamentarit të ri. Disa deputetë nga e njëjta parti janë ngjitur në skenë, duke bërë që situata të dalë nga kontrolli dhe të vijë deri të rrahja.

© Panorama.al

Te lidhura