Përkeqësohet moti, sinoptikanët tregojnë si do ndryshojë koha orët në vijim. Priten shtrëngata, erë e fortë dhe…

| 15:36
SHPËRNDAJE

durres moti i keq

Përmirësimi i shkurtër i motit gjatë mbrëmjes së të enjtes do të pasohet nga një përkeqësim gradual në mëngjesin e ditës së premte, parashikojnë meteorologët.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në veriperëndim e perëndim parashikohen në orët e mëngjesit nesër.

Më tej do të përfshijnë të gjithë vendin, lokalisht në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Në të gjitha zonat malore e deri në lartësitë kodrinore do të ketë reshje dëbore, këto hera herës të dendura në veri e verilindje.

Reshjet do të ndërpriten në orët e pasdites.

87550454_865082147264459_6221115997743480832_n

Era do të mbizotërojë nga veriperëndimi, hera herës e fortë përgjatë vijës bregdetare si dhe zonat luginore të vendit, duke u pasuar nga valëzim i forcës 4 dhe 5 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -2ºC deri në 5ºC

zonat e ulëta 1ºC deri në 12ºC

zonat bregdetare 2ºC deri në 13ºC

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.