Përfshihet nga flakët sipërfaqja pyjore në Lezhë, terreni e bën të pamundur ndërhyrjen e zjarrfikëseve

| 20:18
SHPËRNDAJE

Një sipërfaqe me pemë është përfshirë nga flakët në fshatin Prull, të Lezhës.

zjarr

Mësohet se flakët janë konstatuar në orët e drekës dhe të favorizuara nga era janë përhapur me shpejtësi.

Për shkak te terrenit është e pamundur ndërhyrja e zjarrfikësve, ndërsa aktualisht për shuarjen e flakëve janë duke punuar vetëm punonjësit e shërbimit pyjor, të cilet po ndërhynë me mjete rrethanore.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.