Për vjeshtën dhe dimrin, bli vetëm veshje me këto materiale (Foto)

Oct 28, 2022 | 14:43
SHPËRNDAJE

Çdo stinë ka veshjet dhe materialet e posaçme, të cilat sipas motit, të mbajnë freskët ose ngrohtë. Për vjeshtën dhe dimrin, ki parasysh të blesh veshje me këto materiale:

Lesh

Një pallto e ngrohtë dhe një shall që të mbështjell? Po, është perfekte!

1

Lëkurë

2

Kashmer

Një material sa i butë, aq edhe i ngrohtë.

3

Saten

4

Pambuk

Material praktik dhe përshtatet shumë mirë me trupin, në çdo stinë.

5

Revista Psikologjia

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura