PD i përgjigjet Ballës: Duhet të ishe prapa hekurave nëse do kishte drejtësi të pavarur. Presioni dhe shantazhi…

| 13:58
SHPËRNDAJE

ZhupaPartia Demokratike i ka dhënë përgjigje kreut të Grupit të PS-së, Taulant Balla për deklaratat e tij në Kongresin e PS.

Nëpërmjet zëdhëneset së PD, Ina Zhupa, selia blu ka thënë se Balla duhet të ishte prapa hekurave për shkak të bashkëpunimit me kriminelë.

Sipas PD, presioni dhe shantazhi që po u bëhet gjyqtarëve dhe prokurorëve nuk i mbron dot gjatë, po ashtu sipas Zhupës dhe sulmet ndaj opozitës.

“Nese do te kishte drejtesi te pavarur Taulant Balla do te ishte prapa hekura per bashkepunim me kriminel per pastrim parash permes lejeve te ndertimit dhe tenderave publik.

Taulant Yaris do te ishte duke dhene llogari per garancite dhe mbrojtjen qe u jep krimineleve dhe trafikanteve.

Perdorimi i krimit te organizuar per pushtet e para nuk i shpeton dot Taulantet e rilindjes.

Presioni dhe shantazhi qe u ben gjygjtareve dhe prokuroreve nuk e mbron dot gjate ashtu sic nuk fshihet dot më pas sulmeve kunder opozitës që i nxorri të palarat e kriminalizimit dhe korrupsionit te kesaj qeverie-bande.

Shqiptaret po e vuajne ne kurriz kete pushtet. Ora e drejtesise dhe llogaridhenies po afron. Taulant Yaris ben mire qe te marre masat qe tani per qeline e tij”, theksoi Zhupa.

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.