Parashikimi i horoskopit, datë 12 dhjetor 2019

SHPËRNDAJE

Dashi

Në këtë periudhë të dhjetorit do të keni mundësi që të kuptoni se çfarë duhet të bëni në dashuri dhe nëse duhet të merrni një vendim, mendohuni mirë.

Demi

Muaji po ikën në mënyrë të tensionuar. Por viti që vjen pritet të sjellë të reja të rëndësishme, si martesë, bashkëjetesë apo një dashuri të madhe. Bëni mirë që të qëndroni sa më larg polemikave.

Binjakët

Duhet të kuptoni se çfarë duhet të bëni gjatë këtyre ditëve. Bëni mirë që të afroheni me persona që mund t’iu ndihmojnë.

Gaforrja

Kjo mesjavë parashikon futjen e disa lidhjeve në krizë, për shkak se keni nevojë për qartësi. Duhet të veproni, në mënyrë që të dilni nga situata ku ndodheni. Do të bëni zgjedhje të rëndësishme.

Luani

Yjet do ju favorizojnë gjatë kësaj dite dhe do ju mbushin me energji. Parashikohet që të kaloni disa momente qetësie. Një pjesë e të lindurve të kësaj shenje do të shënojnë rikuperime të ndjeshme.

Virgjëresha

Do të përjetoni një rënie dhe lodhje gjë që mund të bëjë që të thoni gjëra që nuk i mendoni. Në dashuri është momenti për të vepruar.

Peshorja

Kjo është një periudhë mjaft komplekse sa i takon ndjenjave. Jeni duke jetuar në një ambient aspak të favorshëm, për shkak të tradhtive me të cilat jeni përballur. Udhëtimet dhe zhvendosjet janë mjaft të favorizuara.

Akrepi

Gjatë kësaj dite mund t’iu ikë ndonjë fjalë më shumë, por me yjet në anën tuaj do ia dilni. Nëse keni dyshime lidhur me disa çështje, vetëm viti i ri do arrijë që ti sqarojë. Qielli është mjaft i favorshëm sa i takon dashurisë.

Shigjetari

Rezultatet nuk do të mungojnë. Në punë, nëse keni një ide mundohuni që ta vini në jetë. Në dashuri do të ketë diçka për të rikuperuar, por bëni kujdes me historitë shumë trasgresive.

Bricjapi

Shfrytëzojeni më mirë këtë ditë, pasi ka çështje që mund të mbeten pezull. Projektet e reja janë mjaft të favorshme në këtë periudhë. Lidhur me ndjenjat do të ketë një rikuperim të ndjeshëm.

Ujori

Të reja do të vijnë në vendin e punës, ku parashikohen fitime. Ne dashuri jeni ne kërkim të një iluzioni prandaj e keni të vështirë të dashuroheni.

Peshqit

Ndiheni disi nervoz. Nëse ka njerëz që ju pëlqejnë apo kërkoni më shumë siguri në dashuri, do të arrini që të gjeni pasionin e kërkuar.

 

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.