Nga gjumi te përdorimi i magnezit: Tetë hapa për të larguar stresin

SHPËRNDAJE

Jeta moderne është e mbushur plot me pengesa, të cilat duhet t’i kërcejmë, shumicën e këtyre i kemi ngritur vetë. Presioni i punës, prindërimi, qëndrimi në kontakt me mediat sociale: bën që vazhdimisht të bien kambanat e alarmit. Por, ndërsa nivelet tona të stresit krijohen, si të sigurohemi që t’i lehtësojmë simptomat?

stres2

Pra, nga rezervimi i vetes në një trajtim për të zotëruar teknikat e frymëmarrjes, ne kemi nxjerrë shtatë hapa të thjeshtë për t’ju mbajtur të qetësuar dhe të fokusuar – pa marrë parasysh se çfarë pengesash hedh jeta në rrugën tuaj.

 

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/nga-gjumi-te-perdorimi-i-magnezit-tete-hapa-per-te-larguar-stresin/

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.