Nga fëmijëria, shoqëria, kolegët, udhëtimet nëpër Shqipëri, e takimet me politikanë/ Publikohen 41 fotot e panjohura të Fatos Baxhakut

| 20:53
SHPËRNDAJE

Publikohen 41 foto të rralla të gazetarit, historianit dhe publicistit të njohur, Fatos Baxhaku, një nga pionerët e shtypit shqiptar të pasviteve ’90-të, i cili për afro tre dekada të punës së tij në median e shkruar dhe atë vizive, dha një kontrubut të paçmuar, duke shërbyer me shumë pasion që nga reporter i thjeshtë, e deri pedagog i gazetarisë, ku me punën e tij të jashtëzakonëshme, la gjurmë të thella si: gazetar, redaktor dhe kryeredaktor në disa gazeta e revista, autor librash, skenarist, apo si drejtor informacioni në disa kanale televizive, ku për shumë kohë shërbeu edhe si autor realizes i disa dhjetra emisioneve e dokumentarëve televiziv, duke xhiruar deri në skajet më të thella të vëndit.

Me rastin e gjashtë mujorit të ndarjes së tij nga jeta, në shenjë homazhi, redaksia e Memorie.al zgjodhi për ta përkujtuar 41 foto të panjohura nga jeta e tij, duke i ndarë ato edhe miqtë dhe shokët e tij të shumtë, që Tosi i kishte si në Tiranë, ashtu dhe në fshatrat më të thella të vëndit.

40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 254 23 22 21 20 19 18 17 16 15 13 14 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.