“Ne qëndrojmë me ata që vuajnë”- DASH mesazh për ditën e viktimave të komunizmit

SHPËRNDAJE

Në ditën për Viktimat e Komunizmit, Departamenti Amerikan i Shtetit lëshoi një mesazh në rrjetet sociale, duke theksuar se SHBA-të qëndrojnë me ata që vuajnë në luftën e tyre për liri.

dash

“Sot, në Ditën Kombëtare për Viktimat e Komunizmit, ne kujtojmë miliona njerëz që vdiqën duke jetuar nën regjime shtypëse komuniste. Ne qëndrojmë me ata që vazhdojnë të vuajnë ndërsa luftojnë për lirinë, që duhet t’u jepen të gjithëve”, thuhet në mesazh.

74443388_10156654263956074_1228151563353063424_n

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.