Në aksidentin tragjik ajror me 107 të vdekur ndodh edhe mrekullia! Një punonjës i emergjencës arrin të…

| 18:37
SHPËRNDAJE

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një fëmijë u nxorr i gjallë nga zona e rrëzimit të një aeroplani në Pakistan.

0_PAKISTAN-AVIATION-ACCIDENT

Një reporter i lajmeve lokale po transmetonte nga skena pas një kordoni policie kur një punonjës i ndihmës së urgjencës doli me një fëmijë në krah duke e tundur.

Kryetari i bashkisë së Karaçit tha që të gjithë 107 pasagjerë në fluturim PK8303 vdiqën pasi avioni u rrëzua në shtëpi pak para se të zbriste në aeroportin kryesor të shtetit.

Sidoqoftë, një numër i familjeve pretenduan se ishin kontaktuar në vazhdim nga të dashurit që ishin në avion dhe ishin akoma gjallë.

0_Pakistan-plane-crash

Foshnja nga një familje në komunitetin e Model Colony u varros nën rrënoja të shkaktuara nga përplasja, shkruan Mirror, e cila jep edhe videon.

Pamjet tregojnë një skenë apokaliptike me flakë në një rrugë të ngushtë me shtëpi të shembura dhe mbeturina të shpërndara nëpër rrugë, ndërsa ambulancat nxituan nëpër turmat kaotike të njerëzve.

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.