Mbrojtësi i Çelsit e mbyll me Anglinë, në verë i bashkohet Barcelonës

Jan 25, 2022 | 17:42
SHPËRNDAJE

Mbrojtësi i Çelsit, Çezar Aspilikueta, ka pranuar të rikthehet në Spanjë, kësaj radhe te Barcelona. Çavi do ta afrojë spanjollin si një futbollist të lirë.

aspilikueta

Pas fitimit të shumë titujve me Çelsin, kapiteni Aspilikueta i jep fund aventurës së tij në Londër, pas 10 vitesh me klubin e “bluve”.

32-vjeçari duke nisur nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e ekipit të Çavit dhe pritet të firmosë një kontratë 3-vjeçare me klubin “blaugrana”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura