Masat kundër koronavirusit/ Qeveria do të ulë pagat e ministrave, deputetëve dhe…

| 15:38
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama tha se qeveria do të ulë pagat në kuadër të masave kundër koronavirusit.

kryeministria_1

Ai thotë se nga ulje pagash do të preken ministrat, deputetët dhe ata që janë krye të institucioneve.

Ne do të shkurtojmë rrogat tona si qeveri, rrogat e atyre që janë në majë të piramidës. Do të shkurtojmë rrogat e deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë. Kjo është simbolike por për të dhënë mesazhin se do të lëmë diçka në mënyrë që ata që nuk kanë se me çfarë të shtyjnë në fund të muajit të kenë diçka”, tha Rama në Top Channel.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.