Marrëveshja Shqipëri-Greqi/ Bushati takohet me Kotzias

SHPËRNDAJE

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar me homologun grek Nikos Kotzias. Në një postim në Twitter, kryediplomati shqiptar publikon edhe një fotografi nga takimi.

Më herët gjatë ditës së sotme, Bushati dha një mesazh lidhur me marrëveshjen mes dy vendeve: “Marrëveshja me Greqinë ka rezistencë politike në të dy vendet, por me vendosmëri dhe vullnet të qartë do të kemi produkte konkrete në një të ardhme të afërt”.

Bushati dhe Kotzias janë takuar në Bruksel, ku po zhvillohet samiti i NATOS-s. Një ditë më parë, kryeministri Rama u takua me homologun grek Alexis Tsipras.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakRonaldo kthehet në burim të ardhurash, një fanellë shitet në një minutë
Artikulli tjetërANALIZA/ "Gafa që bëri sot Arta Marku para deputetëve, u soll si vartëse e Ulsi Manjës kur..."

S'KA KOMENTE

Comments are closed.