Këmbimi valutor për datën 16 Nëntor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

Nov 16, 2022 | 9:27
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan është blerë këtë të mërkurë, 16 Nëntor me 112 lekë dhe është shitur me 113.2 lekë sipas kursit të këmbimit.

kembimi 16

Sakaq monedha evropiane Euro blihet me 116.8 lekë dhe shitet me 117.4 lekë, duke treguar forcim.

Paundi britanik sot blihet me 132.8 lekë dhe shitet me 133.8 lekë.

© Panorama.al

Te lidhura