Këmbimi valutor 3 mars/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro! Çfarë ndodh me monedhat e tjera

Mar 3, 2023 | 7:58
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 108 lekë dhe do të shitet me 108.8 lekë.

valutat

Euro vazhdon në nivele të ulëta. Sot do të blihet me 114.8 lekë dhe do të shitet me 115.3 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane ka pësuar një rritje, ajo sot blihet me 114.4 lekë dhe shitet me 115.3.

Rritje ka pësuar edhe paundi britanik. Sot do blihet me 129 lekë dhe do shitet me 130.5.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura