Këmbimi valutor 23 nëntor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Nov 23, 2022 | 8:01
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan ka pësuar një rënie në tregun e këmbimit valutor shqiptar. Një dollar sot blihet me 112.7 lekë dhe shitet me 113.7 lekë.

kembimi valutor

Euro mbetet i pandryshuar, pasi blihet me 116.5 lekë dhe shitet me 117.1 lekë.

Rënie ka pësuar edhe paundi britanik, i cili blihet me 133.5 lekë dhe shitet me 134.5.

Ndërkohë franga zvicerane blihet me 118.1 lekë dhe shitet me 119.

© Panorama.al

Te lidhura