Ironia e “Publikut Qytetar”: Me hidhërim të thellë njoftojmë se u nda prej nesh stadiumi “Qemal Stafa”, ceremonia e vajtimit…

SHPËRNDAJE

Vendimi për të prishur stadiumin “Qemal Stafa” dhe për të ndërtuar “Arenën Kombëtare” u mor mes shumë polemikash dhe akuzash. Në këtë çështje fjala e fundit u tha nga politika të cilat e përdorën edhe për qëllimet e tyre këtë çështje.

arena kombetare3

Ndërkohë teksa punimet e stadiumit të ri, janë duke shkuar me ritme të shpejta drejt fundit, një ironi qytetare ka plasur ditën e sotme, ndoshta nga tifozë të futbollit. Një gjest tepër ironizues nga “Publiku Qytetar”.

41827766_237810963576520_7918620788339507200_n

Ata kanë vendosur sot në Tiranë, një “Lajmërim” ku thuhet: “Me hidhërim të thellë njoftojmë se u nda prej nesh Stadiumi Qemal Stafa, 71 vjeç. Ceremonia e vajtimit mbahet ditën e Enjte 20.09.2018 te Kuvendi i Shqipërisë, Rruga “George W. Bush”.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.