Futbolli italian në zi, ndërron jetë ish-trajneri i njohur i Interit

| 14:58
SHPËRNDAJE

Futbolli italian në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare ish-trajneri i njohur Luixhi Simoni. Ai  ka drejtuar dhjetëra skuadra, ndërsa ishte pranë fitimit të  titullit me Interin në vitin 2002.

1590149029_gigisimoni

Si futbollist Simoni ka luajtur me Torino, Breshian dhe Xhenoa, Juventusin, Napolin, etj,  ndërsa me Interin e Ronaldo “fenomenit” fitoi Kupën UEFA në vitin 1998.

internazionale_cinemaApp

Legjenda italiane ka ndërruar jetë pikërisht në datën që përkon sot me 10 vjetorin e tripletës së Interit.

INTER

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.