Fenomeni “SHTËPI BARI”/ Si po lulëzon biznesi fitimprurës, eksperienca nga “çunat e Londrës” dhe bashkëpunimi me elektricistët

Jan 27, 2022 | 11:46
SHPËRNDAJE

Shtepite e baritZbulimi i një ‘miniere’ kanabisi në qytetin e Sarandës nxjerr në pah fenomenin aq shumë të përhapur në Europë, por që tashmë ka shtrirë tentakulat e saj edhe në vendin tonë, pikërisht atë të mbelljes nën tonë të bimëve narkotike me llampa elektrike.

Kultivuesit e ‘minierës’ në fjalë kishin zgjedhur ta ndërtonin atë në një zonë shumë larg qendrave të banuara, pranë fshatit Nivicë, Brenda së cilës mund të hyje vetëm me anë të një dere sekrete. Por, edhe këtë herë, do të ishte pikërisht evidentimi i një lidhjeje të paligshme me anë të së cilës vidhej energji, që do të zbulonte laboratorin në fjalë.

E në këto raste, si gjithmonë janë të përfshirë edhe punonjës të OSHEE-së, të cilët në këmbim të përfitimit të konsiderueshëm financiar, bënjë ‘një vesh shurdh e një sy qorr’ dhe nuk e denoncuan vjedhjen e energjisë elektrike…

VIJO LEXIMIN E LAJMIT TE PLOTE NE GAZETASHQIPTARE.al (KLIKO KETU)

© Panorama.al

Te lidhura